Szumy uszne i konflikt naczyniowo-nerwowy nerwu VIII a zabieg dekompresji tętnicy od nerwu

Witam serdecznie. Od stycznia b.r. cierpię na szumy uszne. Po wizycie u neurologa zostałem skierowany na MR, który wykazał konflikt naczyniowo-nerwowy nerwu VIII, który to najprawdopodobniej jest przyczyna mojego nieustannego pisku w głowie (dodat. potw. przez AngioMR). Czy w moim wypadku powinien przeprowadzony byc zabieg dekompresji tętnicy od nerwu? Jeśli tak, to jaka jest skuteczność takich operacji i jak wysokie ryzyko powikłań? Czy są inne sposoby leczenia?

Oczywiście trzeba się zastanowić jakie ryzyko może poza problemem szumu w uszach wynikać z obecności tej kolizji w postaci możliwości wystąpienia innych objawów.
Wiodący ośrodek w lecznie spraw naczyniowych w Polsce to Klinka Neurochirurgii w Lublinie ( prof Trojanowski)

Pozdrawiam serdecznie

Od kiedy szum, Czy w obu uszach?
Po której stronie konflikt naczyniowo-nerwowy w MRI ?
Jakie inne obciążenia chorobowe mogace potencjalnie wywoływać szum?
Jak ze słuchem?
Poważna decyzja o operacji, do przedyskutowania, po analizie kompleksowej Pacjenta z wynikami....
Pozdrawiam