Szybka utrata wagi - jaka przyczyna?

Jedząc cztery posiłki dziennie ważyłam 60-61 kilo. Od tygodnia jem 3 posiłki dziennie i ważę już 57 kilo. Wiem, że to może być utrata wody, ale nie sądzę. Nigdy nie piłam dużo, zdarzało mi się, że przez cały dzień wypiłam 3 łyki wody. Teraz jem śniadanie, obiad i kolację oraz piję jedną szklankę wody ze świeżo wyciśniętą cytryną. Wieczorem ćwiczę wszystkie partie ciała przez 40 minut. 8 minut każdą. Czy możliwy jest tak szybki spadek wagi?
ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś wzrostu, stąd nie wiem, czy potrzebujesz diety odchudzającej (na pewno nie powinna być ona stosowana na własną rękę, bez wiedzy rodziców).

Generalnie zaleca się zjadanie większej ilości posiłków, lecz zadbanie, aby były niewielkie objętościowo.
Dla Twojej sylwetki lepsze jest zjadanie 4-5 posiłków, aniżeli 3 (większe jest ryzyko, iż w 2 przypadku będziesz podjadała między nimi).

Wątpię, aby redukcja masy ciała rzędu 4kg w ciągu tygodnia dotyczyła wyłącznie tk. tłuszczowej.
Powinnaś wypijać ok. 1,5 l wody, 1 szklanka napoju to zdecydowanie zbyt mało (chyba, że wypijasz też inne niż woda, takie jak np.  soki).
Pozdrawiam