Szybkie bicie serca u 19-miesięcznego dziecka

Moj synek skonczyl dzisiaj 19 miesiecy wlasnie jest przeziebiony nachylajoc sie do Niehoff jak spal chcialam posluchac Czy Jego odychanie jest czyste Czy nic tam niecharczy Ale przykladajoc Uscho uslyschalam jak mu bije serduszko diosc szybko Czy to normalne????

Mikołaj Cyganok

Witam! U dzieci w tym wieku akcja serca powinna zawierać się w okolicy 115-120 uderzeń/min. Przy infekcjach przebiegających z wzrostem temperatury, wzrasta również częstość akcji serca.