Szyjka macicy a błona dziewicza

Czy jest możliwość sprawdzenia [zbadania] palcem szyjkę macicy mając błonę dziewiczą?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Badanie wewnętrzne (ginekologiczne) przy zachowanej błonie dziewiczej czasem jest możliwe. Zależy to od podatności (rozciągliwości) błony. Używanie wziernika jest natomiast ryzykowne- może spowodować jej przerwanie. Ryzyko to można jednak zredukować, używając specjalnych wzierników dla dziewic.

Pozdrawiam serdecznie!