T**** a M****?

Witam. Od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne (m***). Wczoraj pani dermatolog zapisała mi lek na trądzik (t***). W związku z tym moje pytanie: czy T**** nie osłabia działania M****? Pozdrawiam.

ponad rok temu

Jest to preparat, który nie zmienia działania preparatu antykoncepcyjnego. Proszę tylko pamiętać, iż oba mogą nadmiernie obciążać wątrobę- stąd konieczność wykonania prób wątrobowych- AspAT, AlAT oraz poziomu bilirubiny- najlepiej przed rozpoczęciem kuracji oraz po miesiącu.