Tabletka 72 po podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie. Skończyłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w środę. W poniedziałek powinnam dostać okres, a nie dostałam. W sobotę doszło do stosunku, który się skończył w środku. Rano wzięłam tabletkę awaryjną. I mam pytanie: czy w trakcie przerwy 7-dniowej od hormonów może dojść do zaburzenia, jeśli wzięłam tabletkę awaryjną i czy mogę dalej kontynuować 21-dniowe zażywanie tabletek, jeśli nie dostałam okresu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krwawienie z odstawienia nie wystąpiło dlatego, że przyjęła Pani dodatkową, dużą dawkę hormonów w postaci tabletki po. Może Pani dalej przyjmować tabletki antykoncepcyjne według schematu jak dotąd, czyli przyjąć pierwszą tabletkę po 7 dniach przerwy. Nie rozumiem tylko, po co przyjmowała Pani dodatkowo tabletkę po, skoro stosuje Pani antykoncepcję hormonalną- przecież jest Pani chroniona przed niechcianą ciążą również w przerwach między opakowaniami.

Pozdrawiam serdecznie!