Tabletka 72h po po stosunku w 9. dniu cyklu

Czy to dobry pomysł, by zażyć tabletkę 72h po stosunku, jeśli współżyłam 9 dnia cyklu? Był to stosunek przerywany. Moje cykle zwykle trwają około 33 dni. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w takim przypadku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli ma Pani regularne cykle to dni płodne wypadają od 15 do 23 dni cyklu, tak więc stosunek w 9 dniu odbywał się w czasie dni niepłodnych.