Tabletki a test

Zrobiłam dwa testy ciążowe i wynik negatywny, a po terminie miesiączki temperatura nadal utrzymuje się 37.2.
Czy to możliwe, że testy się pomyliły. Biorę tabletki ****(lek przyspieszający zwalczanie miejscowych zakażeń) i **** (lek przeciwgrzybiczy), czy to ma wpływ na wynik testu ciążowego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Preparaty, które Pani stosuje, nie wpływają na wynik testu. Czasem może on jednak dawać wynik fałszywie negatywny (negatywny mimo obecności ciąży) we wczesnym okresie ciąży. Może Pani więc powtórzyć test po tygodniu, jeśli miesiączka nadal nie będzie się pojawiać lub pojawi się, ale będzie mniej obfita. Podwyższona temperatura może jednak być spowodowana stosowaniem pierwszego z wymienionych przez Panią leków.
Pozdrawiam serdecznie!