Tabletki antykoncepcyjne a obfite plamienia

Zaczęłam brać tabletki vibin mini, mam bardzo obfite plamienia, a podczas stosunku bardzo zalalam się krwią. Dodam że to są moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, czy mam mieć powody do obaw czy to jest normalne. I czy po pierwszej tabletce jestem juz chroniona.

Małgorzata Panek

Tabletka powinna być skuteczna od momentu zastosowania, jednakże żadna tabletka antykoncepcyjna nie daje 100% skuteczności.
Każdy nietypowy, niepokojący objaw przy pierwszorazowym stosowaniu tabletek powinien być skonsultowany. Proszę udać się do lekarza ginekologa, który przepisał Pani tabletki.
Pozdrawiam