Tabletki antykoncepcyjne a spóźniająca się miesiączka

Witam! Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya. Ostatnie 2 opakowania wzięłam bez 7 dniowej przerwy (z powodu wyjazdu, aby przesunąć okres). Niestety, w dniu w którym powinnam go dostać gdybym nie brała 2 opakowania wystąpiło plamienie, które utrzymywało się całe opakowanie i 7 dniową przerwę po nim. Jestem w trakcie miesięcznej przerwy od tabletek - niestety miesiączka spóźnia się już tydzień. Od tygodnia mam również bardzo tkliwe sutki. Czy powinnam się niepokoić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.