Tabletki antykoncepcyjne a wypadająca śluzówka odbytu

Od około dwóch miesięcy wypada mi śluzówka odbytu, chyba. Dokładnie to jest to taka mała, może centymetrowa kulka. Nie boli ani nic z tych rzeczy. Chowam to palcem bo jest to nie miłe uczucie. Czytałam o wypadaniu śluzówki i było napisane gdzieś że może wypadać przez spadek estrogenu w organizmie. Czy możliwe jest aby przez tabletki antykoncepcyjne których używam to się działo? Co powinnam zrobić? Bardzo się wstydzę o tym mówić.. Było by miło gdyby było jakieś " domowe rozwiązanie" tego problemu
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście istnieje taka możliwość iż jest to spowodowane estrogenami, nie mniej jednak nie można wykluczyć także choroby hemoroidalnej co skłania jednak do wizyty u lekarza. Proszę nie obawiać się takiej wizyty. Warto aby zobaczył to lekarz.