Tabletki antykoncepcyjne i antybiotyki Bactrim i Duomox

Witam. Przyjmuję tabletki Midiana, 13 dnia zażywania tabletek musiałam wziąć antybiotyk Bactrim Forte przez 3 dni, nie działał więc dostałam kolejny antybiotyk Duomox, który mam brać przez 7 dni, więc wychodzi na to, że kuracja antybiotykowa jest dłuższa niż 7 dni, a kilka ostatnich tabletek wypada w przerwie między opakowaniami. Co w tej sytuacji mam zrobić? Robić normalnie przerwę między opakowaniami? Jak długo trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zarówno w trakcie antybiotykoterapi jak i przez 7 dni po zakończeniu stosowania antybiotyku należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie.