Tabletki antykoncepcyjne na problemy z trądzikiem

czy tabletki antykoncepcyjne są sposobem a problemy z twarzą trądzikową? dzisiaj byłam u dermatologa i włąśnie to zaleciła mi p. doktor. otrzymałam na recepcie od niej cetphil- płyn do mycia twarzy, davercin, klindacin T jak stosować te leki w tym połączeniu. Mam problemy z twarzą chodzę od lekarza do lekarza .... co robić. mam skórę świecąca łojokotową ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli lekarz podejrzewa etiologię wynikającą z zaburzenia poziomu hormonów oczywiście tabletki antykoncepcyjne są sposobem na jej uregulowanie. Sądzę jednak iż w Pani przypadku doktor podejrzewa nadkażenie bakteryjne, stąd zastosowany antybiotyk.

Witam, w zależności od tego jaki ma Pani rodzaj krost do terapii lekowej warto jest włączyć terapię z peelingami medycznymi, szybciej wtedy uzyska Pani efekt leczniczy.