Tabletki antykoncepcyjne - po zażyciu pierwszej pojawiło się krwawienie

Po około dwóch miesiącach od porodu udałam się na wizytę kontrolną do ginekologa. Dodam, że nie miałam jeszcze miesiączki. Po konsultacji z lekarzem poprosiłam o receptę na tabletki antykoncepcyjne. Lekarz powiedział, że mogę zażyć pierwszą w dowolnej chwili.
Po zażyciu pierwszej pojawiło się krwawienie i trwa już siódmy dzień.
Czy to normalne?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, przy pierwszym opakowaniu tabletek mogą występować krwawienia w środku cyklu, jeżeli problem nie minie po kilku kolejnych cyklach, może Pani poprosić swojego lekarza o zmianę preparatu na nieco mocniejszy.
W Pani przypadku dochodzi jeszcze możliwość krwawień połogowych oraz zaburzeń hormonalnych związanych z karmieniem piersią, o ile karmiła Pani naturalnie.

Pozdrawiam serdecznie!