Tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini i leki na zatrzymanie krwawienia

Witam! Byłam dziś u ginekologa, ponieważ okres, który dostałam 19.09 trwa do dziś, czyli już 14 dni. Lekarz przepisał mi lek na zatrzymanie krwawienia i tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Dostałam zalecenie aby przyjmowac tabletki już dziś. Stad moje pytanie, kiedy tabletki zaczną działac? Lekarz poinformował mnie, że od pierwszej tabletki, jednak nie jestem do tego przekonana w 100%... Z góry dziękuję za odpowiedz :)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletki zaczynają działać już od pierwszej przyjętej dawki. Nie chodzi tu jednak o ochronę antykoncepcyjną a o wpływ na wyrównanie poziomu hormonów odpowiadających za krwawienie.