Tabletki na włosy poprawiające wygląd, kondycję i gęstość

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, jak pielęgnować swoje włosy i jakie tabletki na włosy mogłabym zażywać. Mam słabe i cienkie, puszące się włosy, które wyglądają jak "siano". Stosowałam wiele odżywek, masek, wcierek, specjalnych szamponów i płynów wzmacniających włosy, ale żaden preparat mi nie pomógł. Zależy mi, aby poprawić ich wygląd i kondycje, żeby wreszcie ładnie się układały, były gładsze i bardziej lśniące. Zazdroszczę innym dziewczynom, że mogą robić piękne fryzury, a na moich cienkich włosach nic nie wygląda dobrze. Wiele czytałam w internecie na ten temat, szukałam tabletek na włosy, ale jedni dany specyfik chwalą, inni znowu o nim pisza że tylko dużo kosztuje a nic nie pomaga. Wiem, że ważne jest nawilżanie włosów kosmetykami, ale też przyjmowanie tabletek na włosy, które uzupełnią niedobór witamin i substancji odżywczych. Chciałam się spytac czy są jakieś dobre i sprawdzone tabletki włosy, które pomogą w szczególności na porost włosów, gęstość, odbudowę i poprawę ich kondycji? A może jakieś odżywki, szampony, olejki cokolwiek aby skuteczne? Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję. Małgosia

Witaj, polecam suplementację preparatu Biotebal 5mg, dostaniesz go bez recepty ale efekty stosowania zauważysz po ok 3 miesiącach stosowania.
Dodtakowo tzw siano ujarzmisz stosując oleje organiczne np kokosowy albo arganowy przed umyciem włosów- jako maseczkę. Najlepsze są te sprzedawane w tzw.mydlarniach np Organiq czy u Franciszka albo w sklepach zielarskich- preparaty z powszechnych drogerii albo marketów mają w sobie często więcej dodatków niż czystych olejów. Dodatkowo zapytaj dermatologa/kosmetologa w Twojej okolicy o zabiegi mezoterapii igłowej na skórę głowy- zabiegi są naprawdę skuteczne ale i drogie.

Magdalena Mroczek

Witam,

Czasami włosy są słabsze, co ma związek z genetyką. Włosy stają się cieńsze i mają postać meszku. Przerzedzanie sie włosów może występować wcześnie i zaczynać się już w wieku 16-18 lat. Rodzinne występowanie stwierdza się aż w dwóch trzecich przypadków.
Czasami słabym włosom towarzyszy występowanie łupieżu, który tworzy na skórze głowy żółte strupy. W niektórych przypadkach, kiedy lekarz ma wątpliwości co do przyczyny słabych włosów, może wtedy zalecić wykonanie trychogramu czyli badania, które pokazuje ile włosów znajduje się w poszczególnej fazie wzrostu.

Jeśli chodzi o domowe sposoby na zagęszczenie włosów to stosuje się płukanki ziołowe oparte na lawendzie i melisie. Poza tym można stosować również płukanki miodowe. Można spróbować użyć odżywki zawierające masło kokosowe i masło kokosowe. Każda farba do włosów obciąża włosy. Lepiej stosować jest hennę. Jeśli włosy rzadkie występują rodzinnie, to tylko w niewielkim stopniu można poprawić ich wygląd. Czasami pomocny może być też zwykły masaż głowy, który poprawia ukrwienie skóry głowy i porost włosów.

Słabe włosy mogą też być spowodowane poprzez niedobory witamin i mikroelementów, choroby autoimmunologiczne tj. toczeń, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, niektóre zmiany hormonalne, a także niektóre leki, w tym leki stosowane w przebiegu nadciśnienia tętniczego oraz depresji. Może Pani łykać cynk i inne preparaty witaminowe. Najlepiej jednak leczenie zacząć od wizyty u dermatologa. Trzeba upewnić się, że przerzedzenie włosów nie wynika z innych przyczyn. W tym celu potrzebne jest badanie i wywiad. Jeśli inne metody nie pomagają, skuteczny może być zabieg mezoterapii igłowej.