Tabletki na tarczycę w ciąży

Witam!
Jestem w 5 tygodniu ciąży. Mam problemy z tarczycą. Lekarz zapisał mi tabletki T**** , 10mg przez 5 dni całą, później pół. Czy one nie zaszkodzą dziecku?

Lek. Karolina Dębska

Witam

Leki z grupy tyreostatyków należą do kategorii D i są przeciwwskazane w ciąży oraz w okresie karmienia piersią! Chyba że nie ma wyboru, wtedy podaje się ten lek ryzykując zdrowiem dziecka. Powinna Pani bezwzględnie informować każdego lekarza, że jest Pani w ciąży. Proszę udać się ponownie na konsultację do endokrynologa od którego otrzymała Pani lek, a także koniecznie poinformować ginekologa prowadzącego ciążę, że taki lek był przyjmowany.

Pozdrawiam.