Tabletki odchudzające a refluks i Helicobacter Pylori

WITAM MAM PYTANIE ,CZY JAK MIAŁAM 4 LATA TEMU PROBLEM Z ZOŁĄDKIEM -REFLUKS I BAKTERIE HLICOBAKTER-PYROLI CZY MOGE TERAZ BRAC TABLETKI ODCHUDZAJACE ALLI ,CZY TO MOZE ZASZKODZIC.POZDRAWIAM
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Mgr Anna Szul Dietetyk, Świdnik
41 poziom zaufania

Witam, po pierwsze chciałabym napisać, że oficjalnie tabletki Alli zostały wycofane ze sprzedaży, ze względu na skutki uboczne ich składnika - orlistatu. Głównym skutkiem była awitaminoza. Po drugie Alli działa przede wszystkim na lipolizę (metabolizm tłuszczów), a jak wiem z doświadczenia to ludzie jedzą zdecydowanie za dużo węglowodanów prostych, a nie tłuszczów. Choć ich działanie było potwierdzone, to niestety teraz sa one dostępne tylko poza obiegiem, w związku z tym nie ma pani pewności do do ich składu, terminu przydatności, działania.
Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zastąpienie w diecie cukrów prostych na złożone (pełnoziarniste produkty), warzywa, słodycze zmienić na owoce, jeść 5 posiłków o regularnych porach. A co do refluksu i bakterii, jeśli w tym momencie nie występują problemy z żołądkiem, dieta odchudzająca jest jak najbardziej możliwa. W razie problemów służę pomocą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy