Tabletki przeciwlękowe a dentofobia

Czy zarzywanie tabletek przeciwlekowych pomorze pozbyc sie dentofobi

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

aby pozbyć się fobii niezbędna jest terapia. Samo zażywanie tabletek może zmniejszyć nasilenie objawów lęku.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do psychiatry, po badaniu i postawieniu prawidłowej diagnozy będzie można ustalić najbardziej odpowiednie postępowanie.

Magdalena StusiĹska

W zasadzie nie istnieją tabletki działające wybiorczo na lek. W przypadku strachu przed stomatologiem można poprosić lekarza o przepisanie przed wizytą łagodnych leków uspokajających, powinny pomóc.

Aleksander Ropielewski

Jest duża szansa, że tak. Poza leczeniem farmakologicznym warto włączyć terapię poznawczo-behawioralną, która w zaburzeniach lękowych ma dużą skuteczność.