Tabletki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej a antykoncepcja hormonalna

Witam!! zażywam tabletki Yasmin od kilku lat(dodam że nie mampo nich żadnych skutków ubocznych) przez ostatnie kilka miesięcy troszkę mi się przytyło(ok 3kg) ale źle się z tym czuję i chciałabym to jak najszybciej zrzucić zakupiłam sobie "wspomagacze" tabletki Therm Line. Moje pytanie brzmi czy te tabletki nie osłabią działania tabletek antykoncepcyjnych????? Dziękuję za szybka odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Preparat Therm Line zawiera w swoim składzie ekstrakt z owoców cytrusowych. Może on obniżać działanie tabletek antykoncepcyjnych. Niestety nie ma na to jednoznacznych dowodów popartych badaniami. W opinii wielu lekarzy i dietetyków preparat ten nie wpływa znacząco na skuteczność terapii antykoncepcyjnej.