Tabletki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej a antykoncepcja hormonalna

Witam!! zażywam tabletki Yasmin od kilku lat(dodam że nie mampo nich żadnych skutków ubocznych) przez ostatnie kilka miesięcy troszkę mi się przytyło(ok 3kg) ale źle się z tym czuję i chciałabym to jak najszybciej zrzucić zakupiłam sobie "wspomagacze" tabletki Therm Line. Moje pytanie brzmi czy te tabletki nie osłabią działania tabletek antykoncepcyjnych????? Dziękuję za szybka odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Najlepszy moment na zajście w ciążę

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Preparat Therm Line zawiera w swoim składzie ekstrakt z owoców cytrusowych. Może on obniżać działanie tabletek antykoncepcyjnych. Niestety nie ma na to jednoznacznych dowodów popartych badaniami. W opinii wielu lekarzy i dietetyków preparat ten nie wpływa znacząco na skuteczność terapii antykoncepcyjnej.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Każde tabletki odchudzające osłabiają działanie tabl. antykoncepcyjnych
Pozdrawiam DK

Lek. med. Danuta Kardzis specjalizuje się w zakresie ginekologii i położnictwa. Świadczy wysokiej jakości usługi z dziedziny ginekologii, w tym ginekologii dziecięcej, zajmuje się prowadzeniem ciąży, a także udziela profesjonalnych porad z zakresu najlepszych metod antykoncepcji. Pacjentki przyjmuje w Gdańsku w prywatnym gabinecie ginekologicznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty