Tachykardia zatokowa a wszczepiona zastawka

witam w 1998 r.miałam operacje usunięcia wrodzonej wady serca-ASD II SM.W listopadzie wykryto złą ruchliwość 3 płatków zastawki mitralnej operowanej w 1998r. Aktualnie mam tachykardię zatokową bardzo szybko pogarszającą się.Niestety w tym roku żaden kardiolog nie przyjmie mnie.Chciałabym wiedzieć czy tachykardia jest spowodowana pogorszeniem stanu zastawki i jak bardzo zły jest stan zdrowia

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Tachykardia zatokowa może być mechanizmem kompensacyjnym pogarszającej się wydolności serca. W Pani przypadku wymagana jest konsultacja kardiologiczna.