Ten lęk jest męczący - co robić?

Od jakiegoś czasu mam stany lękowe. Nie jest to okres długi, jednak co jakiś czas powraca. Boję się wstać z łóżka, zrobić cokolwiek. Często towarzyszy temu płacz z błahych powodów. Co robić, by się tego pozbyć, by móc normalnie funkcjonować, bo mimo że są one rzadkie, źle odbijają się na moim życiu. Obawiam się, że przez takie lęki mogę zawalić wiele ważnych spraw.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Zaburzenia lękowe leczy się przede wszystkim poprzez psychoterapię. Bardzo dobre efekty w leczeniu tego zaburzenia przynosi terapia poznawczo-behawioralna. Tymczasowym wsparciem mogą być również leki, które może przepisać Pani/Panu lekarz psychiatra. Proszę nie zwlekać, tylko jak najszybciej zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub umówić prywatną konsultację z psychologiem i lekarzem psychiatrą. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym szybciej i łatwiej będzie wyleczyć stany lękowe.

Mam zbyt mało informacji, aby napisać coś więcej, zachęcam jednak do jak najszybszego skonsultowania się ze specjalistą i podjęcia terapii. Proszę również poczytać o technikach relaksacyjnych i spróbować je stosować.

Pozdrawiam serdecznie