Tępy ból w lewym oku i ból lewej nogi a nerwica

Witam Od dłuższego czasu a mianowicie od dwóch lat mam problem z tempym bólem w lewym oku a w ostatnim czasie tzn od kilku miesięcy doszedł do tego taki sam ból lewej nogi ... Miałam wykonany rezonans głowy i większość lekarzy skłania się ku nerwicy i takimi lekami tez mnie lecza jednak ból utrudnia mi normalne życie i bardzo się boje ze to jakaś poważna choroba być może nowotworowa a ja zaniedbuje ja cierpiąc i uważając ze to nerwica jakiego lekarza powinnam odwiedzić ?? Jakie badania zrobić?

Witam,

Pisze Pani o rezonansie, a jak inne badania? Jeśli ich wyniki są dobre, to objawy mogą mieć charakter nerwicowy. Niewyjaśniony ból wywołuje bardzo dużo niepokoju u pacjentów, często jest tak że boli psychika, pacjent nie jest tego świadomy a wyraża ten ból ciało.
Nerwicę leczymy za pomocą psychoterapii, leki przeciwlękowe czy depresyjne mogą poprawić fizyczne funkcjonowanie, lecz nie rozwiążą problemu.

Zachęcam do wizyty u psychologa, w ramach NFZtu lub prywatnie.

Dzień dobry,
Jeśli lekarze wykluczyli guzy, to jest Pani zdrowa somatycznie i pora zacząć leczyć się u psychologa/psychiatry.
Nerwica jest poważną chorobą, która powoduje cierpienie i często zniekształca postrzeganie własnego zdrowia somatycznego. Doszukiwanie się objawów groźnych chorób jest typowe.
Zalecam psychoterapię.
Pozdrawiam!