Terapia behawioralna przy tikach u dziecka

Witam od prawie dwóch lat borykamy sie z tikami Kuby 8lat różnego rodzaju.Jak may z nim postepowac wiem iz nie trzeba zwracac na tiki uwagi i upominac go ale czy mamy mu pobłażać zeby się mniej denerwował , unikac sytuacji stresowych czy raczej postepować bardziej dyscyplinarnie zeby nie pogłebic tików .Kuba jest dzieckiem nadpobudliwym i raczej mało słuchajacym .Bardzo prosze o jakies jeszcze wskazówki a czy terapia behawioralna była by wskazana? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Nie wolno upominać dziecka w związku z występowaniem tików. To są ruchy mimowolne, nie podlegają kontroli. Tiki mogą występować w różnych chorobach, konieczna jest staranna diagnostyka, być może leczenie farmakologiczne. Nie wolno ich lekceważyć i stosować domorosłej terapii.

Dzień Dobry Pani,

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłaby bezpośrednia konsultacja Kuby u psychologa dziecięcego oraz konsultacja neurologiczna.

Z przesłaniem dla Pani i Pani Synka wszystkiego co dobre i piękne,
irena.mielnik.madej@gmail.com