Terapia DDRR u 35-latki

Witam. Mam 35 lat. Właśnie przeczytałam o DDRR i jestem dzieckiem z takiego związku, bo nawet nie małżeństwa (rodzice rozstali się, gdy miałam jakieś 2 lata, mama wcześniej była w małżeństwie-2 dzieci, rozwiodła się, była z innym człowiekiem-1 dziecko i potem z moim ojcem). Ja jestem żoną trzeźwego alkoholika, on chodzi na AA, ja chodzę na Al-Anon. Od czego tak naprawdę powinnam zacząć prostowanie swojej osobowości? Jak pokierować sobą, abym nie skrzywdziła dwojga swoich dzieci? Dziękuję z góry.

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty i być może podjąć leczenie.
W internecie może Pani znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego lub udać się do np.: Poradni Zdrowia Psychicznego/Poradni Leczenia Uzależnień (w ramach NFZ).