Terapia po zdradzie męża

Mam 40 lat i dwie 7letnie córeczki.Rok temu mąż,przyznał się że się zakochał w koleżance z pracy.Świat mi się zawalił, bo nie byliśmy złym małżeństwem.Walczyłam o niego przez pół roku.Po 6 miesiącach kłamstw i kazałam mu się wyprowadzić.Jednak nie potrafię się od niego uwolnić.Mam z nim kontakt ze względu na dzieci.Nie śpię, nie jem, biorę leki uspokajające i wciąż o nim myślę.Wiem, że potrzebuję pomocy specjalisty ale jak terapia jest dla mnie najlepsza?Czy ktoś w ogóle jest w stanie mi pomóc?

Witam,

Zakończenie związku zawsze wiąże się doświadczaniem trudnych uczuć. Naturalnym etapem po jego zakończeniu jest żałoba, potrzebuje Pani czasu i wsparcie bliskich osób. Ważne jest to, że widzi Pani swój problem. Terapia indywidualna może być dla Pani szansą na poukładanie sobie tych wszystkich trudnych spraw oraz "stanięcia na nogi".

Warto zacząć od ambulatoryjnej psychoterapii indywidualnej. Inna możliwość to psychoterapia grupowa np na Oddziale Dziennym (pobyt w godzinach przedpołudniowych od pn do pt, pełna opieka specjalistów w tym psychologów i psychiatrów, psychoterapia grupowa codziennie). Możliwa jest także ambulatoryjna psychoterapia grupowa- warto jednak sprawdzić czy w Pani okolicy istnieje taka możliwość.