Terapia poznawczo-behawioralna - gdzie szukać specjalistów na Śląsku?

Witam, jestem 29-latkiem i chciałbym poddać się terapii poznawczo-behawioralnej. Z tym związane jest moje pytanie. Mieszkam na Śląsku, konkretnie w Zabrzu. Czy dysponują Państwo wiedzą, gdzie mogę szukać specjalistów w moim regionie? Z góry dziekuję i pozdrawiam, Paweł.

Witam Pana!

Niestety, nie mogę polecić Panu konkretnej osoby. Mogę natomiast zasugerować, aby poszukał Pan w internecie. Śląsk jest dużym rejonem i jestem przekonana, że nie brakuje tam psychoterapeutów pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Może Pan też zadzwonić do Poradni Zdrowia Psychicznego w Pana okolicy. Obecnie terapia poznawczo-beharioralna jest jedną z najpopularniejszych terapii stosowanych w poradniach przyszpitalnych. Z moich informacji wynika, że w Poradni przysługuje Panu 25 sesji terapii krótkoterminowej w ciągu roku. Jestem przekonana, że w okolicach Śląska działa kilkanaście takich poradni i z pewnością, przynajmniej w jednej z nich, przyjmuje psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.

Pozdrawiam.