Test ciążowy pozytywny a na usg nic nie widać - czy to przez torbiel?

Witam!
Ostatni okres miałam 26.06.2011 roku, więc teraz powinnam mieć 22.07.2011. Dziś mamy 28.07.2011 a okresu dalej nie mam. Robiłam kilka testów domowych i we wszystkich jedna kreska jest mocno różowa a druga bardzo blada. W dniu wczorajszym udałam się na usg do lekarza, który stwierdził mały torbiel na jajnikach, ale ciąży – powiedział, że na razie nie widzi. Przepisał mi Luteinę pod język, 7 dni 3 x dziennie przez tydzień. Jeśli nie pojawi się okres mam przyjść na wizytę za dwa tygodnie. Proszę o poradę co mam zrobić, czy zażywać te tabletki i czy możliwe, że jestem w ciąży?
Bardzo byśmy chcieli:)
Pozdrawiam

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jest możliwość, że jest Pani w ciąży jednak należy pamiętać, że krwawienie czasem może się spóźniać.

Luteina ma za zadanie umożliwiać implantację zarodka w ścianie macicy także w tym przypadku jest ona jak najbardziej wskazana.

Jeżeli do tej pory nie oznaczała Pani stężenia beta HCG we krwi to warto wykonać takie badanie gdyż jest ono dużo bardziej wiarygodne od testu wykonywanego z moczu.

Oczywiście należy również zastosować się do zalecenia lekarza i gdy nie będzie miesiączki udać się na wizytę.

Pozdrawiam!