Test na depresję - 44 pkt w skali Becka - jak mam mu pomóc?

Witam. Mój chłopak przez ostatnie pół roku zmienił się nie do poznania, nasz kontakt prawie nie istnieje, ale udało mi się przesłać mu na gg link do testu na depresję i napisał mi, że ma 44 pkt. Co teraz mogę zrobić? Jak z nim rozmawiać, czy nalegać na kontakt? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Tak duża ilość punktów uzyskanych w skali oceniającej depresyjność (pewnie chodzi tu o skalę Becka), dodatkowo zmiana w kontaktach społecznych, zmiana zachowania w dużej mierze wskazuje na zaburzenia depresyjne. Myślę, że dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest rozmowa z partnerem oraz namówienie go na wizytę u psychiatry.