Test na obciążenie glukozą w 29 tygodniu ciąży

Witam. jestem w 29 tygodniu ciąży i miałam wykonywany test na obciążenie glukozą 75g. Pierwsze badanie na czczo wykazało 78mg/100ml, a po 2 godzinach po wypiciu glukozy wynik wynosił 108mg/100ml. Może mi ktoś napisać o co w tym chodzi i czy wynik jest prawidłowy czy nie prawidłowy :)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik testu jest prawidłowy. TEST W NASZYM PORTALU