Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Test obciążenia glukozą w 23. tygodniu ciąży u 34-latki

Witam, Robiłam test obciążenia glukozą w 23 tyg ciąży. Oto wyniki na czczo 79 mg/dl, po 1h 180 mg/dl, po 2h 176,3 mg/dl. Czy to już cukrzyca ciązowa?? Czy ten wynik po 2 h nie jest przekłamany? Wydaje mi się strasznie podejrzany taki mały spadek przez godzinę, zwłaszcza że po 1h jeszcze czułam zawroty głowy a po 2 godz było już w porządku. Pozdrawiam serdecznie Magdalena
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Wpływ cukrzycy na płodność

Cukrzyca to groźna choroba, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. A jak choroba ta działa na płodność? Obejrzyj film i sprawdź to.

Normy glukozy po obciążeniu w ciąży są inne niż dla niecieżarnych - prawidłowa wartość glukozy po 1h powinna być <180 mg/dl, po 2h <153 mg/dl. Pani wyniki wskazują więc na cukrzycę ciążową. Powinna Pani zastosować dietę z ograniczeniem tzw cukrów prostych (słodycze, cukier, owoce i przetwory owocowe itd.) i jak najszybciej zgłosić się do diabetologa w celu ustalenia dalszego leczenia. Jeżeli stosowanie diety nie doprowadzi do normalizacji glukozy (tj cukier na czczo <90, 1h po posiłkach < 120mg/dl) może być konieczne włączenie insuliny.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy