Testosteron, prolaktyna, progesteron w 21. dniu cyklu

Witam Mam 25 lat ostatnio wykonywałam badanie 3 hormonow testosteron prolaktyna progesteron w 21 dniu cyklu progesteron wartosc 29,99 prolaktyna 24,30 testosteron w normie mam niedoczynnosc tarczycy ale podjelam, leczeie i wartosc tsh jest w granicy 2,5 Czy to cos powaznego jesli chodzi o progesteron i prolaktyne gdyz sa nieznacznie podwyzszone. Miesiaczki mam w miare regularne

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście parametry te są nieznacznie podwyższone. W przebiegu choroby tarczycy jest to możliwe. Warto jednak okresowo kontrolować ich poziom.