Testy potwierdzają ciążę, a lekarz nie

Mam 25 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 3 pażdzienika, a cykl trwa ok. 37-40 dni. Zrobiłam 3 testy ciążowe i każdy wyszedł pozytywnie, ale ginekolog 16 listopada stwierdził, że nic nie widzi. Miałam również usg dopochwowe. Boję się, bo nie wiem, co się dzieje i mam tylko bóle w krzyżu.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Zazwyczaj pęcherzyk ciążowy udaje się uwidocznić po 4-5 tygodniach trwania ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Tak jest wtedy, gdy jajeczkowanie i zapłodnienie następuje ok. 14 dnia cyklu. Skoro Pani cykle są tak długie, to do zapłodnienia mogło dość nawet ok. 26 dnia cyklu. Ciąża ma prawo więc jeszcze nie być widoczna w USG. Zapewne w następnym badaniu zobaczy Pani już maleństwo. Przyjdzie też czas na objawy ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!