Tętniak pajęczynówki u synka

Witam. Mój synek ma 2,5 roczku pół roku temu miał robione CT czaszki i wykryto u niego tętniaka pajęczynówki w rdzeniu mózgowym o wielkości 0,5cm na 1,1 cm Proszę mi powiedzieć czy to coś groźnego oraz czego mogę się spodziewać. Jak to leczyć ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Jeżeli dają one objawy ucisku (najczęściej bóle głowy, padaczka, powiększanie się w kolejnych badaniach) to najlepiej poddać ją leczeniu neurochirurgicznemu, który zwykle polega na udrożnieniu torbieli bądż metodą endoskopową, bądż mikrochirurgiczną i nie jest zbyt skomplikowany. Decyzja co do operacji leży po stronie pacjenta, ponieważ torbiel prawie nigdy życiu nie zagraża, a operacja chociaż mało ryzykowna, to w 100% nie można wykluczyć ewentualnych powikłań.