Tętno płodu w 12 tygodniu ciąży
Witam,
proszę o odpowiedź na następujące pytanie, a mianowicie w 12t2d ciąży miałam wykonane badanie usg, w którym tętno płodu wyniosło 169. Czy to nie za dużo? Jaka jest norma?
Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Kowalska
64 poziom zaufania
Witam,
Witam!
Od 5 tygodnia ciąży wartości tętna u płodu rosną, osiągając w 9 tygodniu wartości od 155 do 195 na minutę, następnie wartości ponownie maleją i w okolicach 12 tygodnia ciąży wynoszą około 160 na minutę. Dlatego sytuacja u Pani nie budzi niepokoju, warto powtórzyć badanie i dłużej poobserwować wartości tętna, ponieważ takie zwyżki mogą być spowodowane np. aktywnością ruchową.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem: Jak odżywiać się w ciąży?
Serdecznie pozdrawiam!