Tężyczka a zaburzenia stanów psychicznych

Czy tężyczka przyczynia się do wystąpienia objawów różnych stanów psychicznych - hipomanii czy psychozy? Proszę nie pisać, żeby zaufać swojemu lekarzowi, bo problem w tym, że neurolog uważa że to tylko tężyczka, a psychiatra że owszem teżyczka jest , ale podejrzewa schizofrenię, ew. zaburzenia schizotypowe. Neurolog na diagnozę schizofrenia pryska śmiechem. Ich zdania są bardzo podzielone, czuję się już zmieszana.

Witam,

Najlepiej chyba wykonać diagnostykę wyłącznie pod nadzorem psychiatry. Jeżeli ma Pani objawy psychopatologiczne, to po wykonaniu badan diagnostycznych można wdrożyć właściwe leczenie. Nie narazi się Pani wtedy na niewłaściwe reakcje lekarzy innych specjalizacji.
Pozdrawiam