Tężyczka i podejrzenie nerwicy u 26-latka

Lekarz neurolog miesiąc temu po zgłoszeniu na sor rozpoznał tezyczke. Biore Magnez i dretwienia, mrowienie i inne objawy ustąpiły. Teraz czekam na wyniki boreliozy. Od jakiegoś czasu jednak podejrzewam u siebie nerwice - hipochondrie. Od tygodnia wyczuwam taki silny puls mimo dobrego tętna (70). Serce czasem (jak o tym myślę) mocniej skacze przez co czuje puls w szyi, głowie, także widzę go na brzuchu. Czy to może być problem kardio czy powinienem raczej rozpocząć psychoterapię?

bez wzgledu na "problem kardio"terapia wskazana.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Rozpoznane nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.