Tiki nerwowe a ich powstrzymywanie

Witam Od pewnego czasu zmagam się z problemem tików nerwowych. Na początku były one niewielkie, jednak w ostatnim czasie znacznie się nasiliły. Co mogę zrobić, aby skutecznie je powstrzymać? Dodam, że próbowałem już różnych ziół i technik relaksacyjnych jednak bez skutku. Pozdrawiam serdecznie.

Leczenie choroby tikowej( zaliczanej do ruchów mimowolnych) jest ogromnie trudne z uwagi na jej specyfikę ,w której indywidualne-dla każdego pacjenta bodźce i sytuacje powodują nasilenie ,wystąpienie objawów.
Oczywiście istnieje leczenie farmakologiczne ale jest ono jedynie "wspomagające"
Niezmiernie ważna jest terapia psychologiczna z naciskiem na ocenę problemów emocjonalnych pacjenta-bez tego nie uzyska sie pełnego wyleczenia czy teź minimalizacji objawów.
należy zgłosić się też do neurologa lub psychiatry.
Ciepło pozdrawiam