Tipsy a usunięcie pęcherzyka żółciowego

Witam. Mam wyznaczony termin usuniecia pecherzyka zolciowego, jest ryzyko przyspieszenia gdy wystąpią silne dolegliwości. Uwielbiam tipsy na paznokciach ( bardzo naturalne i przezroczystym zelem) czy mogę je mieć podczas operacji? Czy są stanowczo zakazane? I dlaczego nie można? Slyszalam cos o sinieniu itp ale moim zdaniem gdyby cos się stało to było by widać na monitorze? Slyszalam ze paznokcie mogą być ale chodzi o to by płytka była prosta bez ozdób, proszę o wyjsnienie. Dziekuje,pozdrawiam.

Nasi anestezjolodzy proszą o usunięcie wszystkiego do gołego paznokcia ze względu an potrzebę monitorowania saturacji krwi obwodowej na palcach. Jeżeli taka ozdoba paznokci miałaby przeszkadzać w zabiegu i zwiększać ryzyko okołooperacyjne, myślę, że warto zrezygnować na czas pobytu w szpitalu z tej ozdoby. W ostatnim czasie traktujemy pójście do szpitala, operacje jak wyjście do galerii handlowej. A tu jednak waży się nasze zdrowie.