TK jamy brzusznej i uchyłki
Uchyłki od lat z objawami,pobyty w szpitalu,usg wykazało pogrubienie ścian esicy 1cm.Kolonoskopii nie udało się wykonać,grozi przebiciem konsultacja u chirurga-usunąć esicę zstępnice.Zrobiłam badanie tk jamy brzusznej wynik-zstępnica,esica,końcowy odcinek j.grubego liczne zmiany o charakterze uchyłków.W części o wzmożonym stopniu gęstości,masy kałowe.Otaczająca jelito tkanka tłuszczowa bez cech zmian o charakterze wzmożenia gęstości >zmian zapalnych co oznacza o" wzmożonym stopniu gęstości "

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Oznacza to, że nie ma żadnych patologii w otaczających tkankach.