Tkliwość zębów po urazie

Witam, ile czasu moze utrzymywać sie delikatna tkliwosc zebow po urazie ? Chodzi o tzw. Górne jedynki. Dodam ze zeby nie bola poprostu zachowują sie "inaczej" ale nie jest to dokuczliwe. Dziękuje.

Witam, czas utrzymywania się dolegliwości zależy od siły urazu. Jeśli był to niewielki uraz, faktycznie po kilku dniach to wrażenie "inności" powinno ustąpić. Czasem jednak dolegliwości pojawiają się lub nawracają kilka tygodni po urazie. Warto zgłosić się po poradę do gabinetu. Stomatolog może wtedy sprawdzić żywotność zębów oraz upewnić się czy nie doszło np. do ich zwichnięcia czy złamania (złamanie nie musi dotyczyć tylko widocznej części zębów - złamaniu lub pęknięciu może przecież ulec korzeń zęba).