Tkwienie w toksycznym związku a możliwe rozwiązania

Mam pytanie odnośnie mojego związku. Mój partner ciągle jest chamski w stosunku do mnie i do mojej rodziny. Dodam, że on nie pracuje i nigdy nie pracował to ja i moja rodzina go utrzymujemy. Mamy dziecko. Gdy jestem w pracy moja mama się nim zajmuje, gdy wracam ja, on nie ma czasu. Woli kolegów lub siedzieć sam. Wszystkim przygaduje i wypomina wszystko, choć nic od siebie nie daje. Czy to toksyczna miłość? Myślałam o pójściu z nim do psychologa ale on nie chce. Co robić?

Witam,

Proszę zastanowić się czemu jest Pani w związku, w którym nie są zaspokajane Pani potrzeby, może warto aby Pani poszła na konsultację do psychoterapeuty i rozważyła opcję terapii indywidualnej?