Tłumaczenie/interpretacja wyniku badania histopatologicznego

Proszę o wytłumaczenie wyników histopatologicznych: Fragmenta endometrii gravidari et deciduae in statu necrosis Villi non reperti

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!
Wynik badania histopatologicznego wyskrobin z jamy macicy (prawdopodobnie z powodu ciąży obumarłej) przedstawia się następująco: Fragmenty ciążowej błony śluzowej macicy i doczesnej w fazie martwicy. Kosmki nie obecne. Wynik ten jest prawidłowy. Niestety nie pozwala on (jak zresztą w zdecydowanej większości przypadków) przybliżyć przyczyny obumarcia ciąży.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.