Tłuszcz na brzuchu i grube łydki

Nazywam się Justyna, mam 16 lat. Ważę 63 do 64 kg. czuję się po prostu grubo choć podobno gruba nie jestem. Męczy mnie tłuszcz na brzuchu... Kilka miesięcy temu udało mi się schudnąć 2 kg (ważyłam 66) ale nadal nie jestem z siebie zadowolona to ciągłe chodzenie z wciągniętym brzuchem męczy. a ja nie bardzo wiem co robić... Ćwiczę na każdym w-f (5 do 6 razy na tydzień) , ćwiczę w domy brzuszki, rozciąganie i po prostu się ruszam. Nie wiem co mam jeszcze robić żeby pozbyć się tego tłuszczu i wyćwiczyć jakieś choćby ledwo widoczne mięśnie brzuch.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś wzrostu, stąd nie wiem jak kształtuje się proporcja masy ciała do tej wartości (nie wiem, czy masz problem z masą ciała).
Odnośnie tak niechcianego przez większość brzuszka, to z pewnością pozbędziesz się go systematycznie podejmując treningi.

Proponowałabym Ci zaczynanie każdego dnia od 10-15 minutowych ćwiczeń skoncentrowanych na tej partii ciała (pamiętaj o lekkiej rozgrzewce) oraz kończenie dnia w ten sam sposób.
Dodatkowo możesz porozmawiać z rodzicami o możliwości uczęszczania na zajęcia aerobiku (nastawione na redukcję brzuszka - zapoznaj się z ofertą klubów fitness)/zajęcia na pływalni.

Pomocne ćwiczenia znajdziesz także na www.abccwiczenia.pl, m.in.: http://portal.abczdrowie.pl/wahadlo-w-podporze
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-w-podporze-bocznym-na-macie
http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-skosne-brzucha oraz wiele innych.

Łydki doskonale kształtują ćwiczenia w podskokach (np. na skakance).

Przed rozpoczęciem treningów poradź się rodziców, czy nie widzą przeciwwskazań do włączenia takiego rodzaju aktywności ( w razie potrzeby zasięgnij  porady lekarza).

Pozdrawiam