Tłuszcz na brzuchu - jak skutecznie się go pozbyć?

Mam pytanie, jak zgubić tłuszcz z brzucha? Mam 15 lat ważę 60kg i mam 165 wzrostu. Najbardziej denerwuje mnie brzuch i biodra od lekkiego nadmiaru tłuszczu. Na brzuchu chcę się pozbyć oponki. Uda mam grube (ale nie aż tak, że się ich wstydzę), tylko że chciałbym też trochę zmienić ich objętość.
15 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Generalnie, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej należy zastosować  dietę oraz ćwiczenia aerobowe lub interwałowe.
Dodatkowo, aby wymodelować sylwetkę warto zastosować odpowiednie ćwiczenia. W przypadku mięśni brzucha polecam:
-200 półbrzuszków prostych oraz 100 skośnych (codziennie, na raz).
-po 2-3 tygodniach - program ćwiczeniowy typu 8 minute abs (codziennie) lub Tamilee Webb (3-4 razy w tygodniu, po 15 minut).
-na koniec A6W (http://www.a6w.pl/) według schematu, przez 42 dni.
Po każdym z powyższych programów warto zastosować ćwiczenia rozciągające mięśnie brzucha.
Pozdrawiam