Tłuszczak na piszczeli

Witam, mam na prawej piszczeli mały ruchomy guzek. Zrobiłam USG - wynik "na goleni prawej w 1/2 od przodu w tkankach miękkich ognisko hyperechogeniczne o wym. 25x15mm - tłuszczak"? Czy powinnam robić dodatkowe badania typu biopsja i usunąć jak najszybciej?

Lek. Marta Hat

Witam! Proszę się nie obawiać, tłuszczak jest zmianą niezłośliwą, nie ma potrzeby przyspieszania trybu usunięcia zmiany. Oczywiście zabieg taki jest wskazany, ze względu na to, że może on powodować dolegliwości związane z uciskiem na sąsiednie struktury, w bardzo rzadkich przypadkach może on ulec zezłośliwieniu. Należy skontaktować się z chirurgiem i umówić terminy wizyty ambulatoryjnej, podczas której zmiana zostanie usunięta. Po usunięciu zmiana zostanie poddana badaniu histopatologicznemu, przed zabiegiem nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań. Pozdrawiam