Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

To ciąża czy spóźniający się okres po infekcji?

Mam 17 lat.

Borykam się z problemem przeźroczystego śluzu w pochwie, jest on kleisty i przypomina konsystencję kurzego białka. Niedawno był on biało-przezroczysty, lejący. Dodam, iż w tym miesiącu wystąpiły u mnie upławy i stosowałam globulki przez okres 10 dni.
Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Nie mam żadnych typowych objawów. Tylko jeden, od tygodnia spóźniający się okres. Czy może jest to wynik wyleczonej infekcji i przywrócenia odpowiedniej flory bakteryjnej?

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Witam!

Przeźroczysty śluz, o konsystencji kurzego białka jest typowy dla okresu płodnego. Natomiast upławy mogą być objawem zarówno infekcji, jak i np. nadżerki, dlatego warto skonsultować się z ginekologiem w celu wykonania badania.

Obecność infekcji może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Jednak, jeżeli jest możliwość ciąży, to opisane objawy ani jej nie wykluczają, ani jej nie potwierdzają.
W celu rozstrzygnięcia należy wykonać test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!

Lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy