To ciąża czy spóźniający się okres po infekcji?

Mam 17 lat.

Borykam się z problemem przeźroczystego śluzu w pochwie, jest on kleisty i przypomina konsystencję kurzego białka. Niedawno był on biało-przezroczysty, lejący. Dodam, iż w tym miesiącu wystąpiły u mnie upławy i stosowałam globulki przez okres 10 dni.
Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Nie mam żadnych typowych objawów. Tylko jeden, od tygodnia spóźniający się okres. Czy może jest to wynik wyleczonej infekcji i przywrócenia odpowiedniej flory bakteryjnej?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Przeźroczysty śluz, o konsystencji kurzego białka jest typowy dla okresu płodnego. Natomiast upławy mogą być objawem zarówno infekcji, jak i np. nadżerki, dlatego warto skonsultować się z ginekologiem w celu wykonania badania.

Obecność infekcji może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Jednak, jeżeli jest możliwość ciąży, to opisane objawy ani jej nie wykluczają, ani jej nie potwierdzają.
W celu rozstrzygnięcia należy wykonać test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!