To depresja czy jakaś inna choroba?

Witam, 27. 09. 2010 ok godz 20. 00 zaczęło boleć mnie serce, myślałam, że mi przejdzie, ale po godzinie zabrało mnie pogotowie, miałem ciśnienie 200 na 165, puls nie wykryty. Parę dni było dobrze, ale 30. 09. 2010 było to samo, następnego dnia poszedłem do lekarza, stwierdził, że mam nerwicę lękową, przepisał mi X*** i R***, mam brać przez 2 tygodnie. Sam nie wiem czy te leki pomagają, co 5 minut czuję się inaczej, objawy mam takie, że przez moment przychodzi jakiś strach, tak jakbym się bał, ale nie wiem czego, i wtedy serce zaczyna mocno bić, ciśnienie się podnosi i nie wiem co ze sobą zrobić - tak było bez tabletek, po tabletkach jest trochę lepiej, ale czuję się nieswojo, trochę mam dziwne objawy. Może to depresja?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Zbyt mało informacji podaje Pan na temat dolegliwości. Warto zatsanowić się, czy dolegliwości związane z sercem nie mają podłoża fizjologicznego. Nie wspomina Pan o badaniach lekarskich (EKG, Echo serca), które mogłyby wykluczyć zaburzenia rytmu serca. Dopiero po wykluczeniu podłoża fizjologicznego, można postawić diagnozę, dotyczącą nerwicy lękowej.

Wysokie ciśnienie może być również objawem zaburzeń psychosomatycznych (schorzenia wywołane przez czynniki psychologiczne, które objawiają się za pośrednictwem symptomów o charakterze fizycznym). Wówczas bardzo skuteczna byłaby konsultacja z psychoterapeutą.

Proponowałabym, aby skonsultował Pan swoje objawy z innym lekarzem.

Pozdrawiam