To skutki zażywania amfetaminy czy depresja?

Mam taki problem, że przez parę lat przyjmowałem amfetaminę i czuję, że ze mną dzieje się coś nie tak. Po prostu prawie do wszystkiego muszę się zmuszać i straciłem dawne zainteresowania. Nadmieniam, że już nie biorę tego gów*a od 6 miesięcy. Po tych 6 miesiącach zauważyłem lekką poprawę. Wiem, że to jest od amfetaminy i zastanawiam się czy mi powrócą moje dawne zainteresowania i czy nie będę musiał się zmuszać, np. do sprzątania. A może to jakaś depresja? Proszę o jakąś poradę w tej sprawie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Długotrwałe przyjmowanie amfetaminy powoduje zmniejszenie aktywności w różnych dziedzinach funkcjonowania. Świetnie, że postanowił Pan zrezygnować ze stosowania środków psychoaktywnych. Niestety zdarza się również tak, iż po zaprzestaniu ich stopowania obniża się znacznie nastrój oraz napęd i aktywność życiowa. Mogą również pojawić się u Pana zaburzenia depresyjne.

Proszę skonsultować się z psychologiem. Wsparcie specjalisty pomoże Panu poprawić swoje codzienne funkcjonowanie.

Pozdrawiam.