Toczeń układowy a wypadanie włosów

Witam od marca tego roku wykryto u mnie tocznia układowego jakiś miesiąc temu zaczęły mi strasznie wypadać włosy po miesiącu straciłam ich prawie połowę martwię się że zostanę całkiem łysa;( Byłam u Dermatologa która zaleciła mi szampon do włosów STIEPROX ale on nic nie pomaga zwalczył mi tylko łupież, włosy nadal wypadają... przeczytałam na forum, że można stosować różnego rodzaju wcierki we włosy min z KOZIERADKI albo myć szamponem ze skrzypem polnym. Już naprawdę nie wiem co mam robić pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W toczniu często występuje nasilone wypadanie i przerzedzenie włosów. W obecnej sytuacji ważne jest by osiągnąć trwałą remisją choroby i by przeciwdziałać uszkodzeniu narządów.W przypadku problemów z włosami można zastosować wspomniane przez Panią wcierki . Nie jestem jednak w stanie potwierdzić czy też zaprzeczyć skuteczności takiego działania.